Образование во странство во светот за странски студенти

Студираат во странство

со AbroStudy.com

Добредојдовте во AbroStudy.com - најдобри услуги за добивање на високо образование во странство

за студентите
Изберете било која се разбира вашиот сакаат да студираат. Види се проверат универзитети во било која земја сакате, дознаете повеќе за прием, образование, живот и други. само Потврден и Доверлив образовните агенти во нашата директориум.

За универзитетите и консултанти
Се промовира во целиот свет и да се најде странски студенти и партнери.

AbroStudy е меѓународен семејство
AbroStudy работи напорно секој ден за да даде многу корисни информации за сите наши посетители. Ние се направи голем број на образовни саеми, семинари и работилници во сите земји во светот. Повеќе одлични услуги ќе биде наскоро

Придружи ни се!

Дали сте консултант или универзитет?

Погледни повеќе Услуги за универзитети »

Погледни повеќе Услуги за консултанти »

Регистрација за unviersities и консултанти. Најди странските студенти за образование,
огласната табла:

AbroStudy

за студентите

за студентите

Дали сакате да учат во точната универзитет, самата држава или едноставно што да учат специјален курс за обука? Тоа не METTER сега. Едноставно да се направи апликација и ќе добиете голем број на информации и го избере најдобриот.

Провери го
за консултанти

за консултанти

Ние не ви дава пристап за голем број на студенти кои се заинтересирани да добијат образование во странство. Вие ќе добиете апликации од студентите кои се заинтересирани за образование во земјите и курсеви, кои ви обезбедува.

Види се
Испраќање на наставна работа

за универзитетите

AbroStudy е моќен услуги за промовирање на вашиот универзитет и да добијат голем број на меѓународни студенти. Ние ја откриваме нови неверојатни способности секој ден. Бидете дел од прием центар.

Провери го

На hotest универзитети

Менделеев Химикотехнологичен на Русија

Дмитриј Менделеев Химикотехнологичен на Русија е една од водечките хемиски универзитети на Русија. The university was founded in 1898 како индустриски колеџ во Москва. Уште од самиот почеток на постоењето, Менделеев Универзитетот е обука како се инженери за индустриски потреби. At present the university provides training of the professionals for

Coventry University

Coventry University is a forward-looking, modern university with a proud tradition as a provider of high quality education and a focus on applied research. Coventry University’s students benefit from state-of-the-art equipment and facilities in all academic disciplines including health, design and engineering laboratories, performing arts studios and computing centres. We have been chosen to host

University of Southern California

The University of Southern California is one of the world’s leading private research universities. An anchor institution in Los Angeles, a global center for arts, technology and international business, USC’s diverse curricular offerings provide extensive opportunities for interdisciplinary study and collaboration with leading researchers in highly advanced learning environments. In a comprehensive new ranking, на…

Избрана консултанти

Најди чесен и почитувана студии во странство консултанти во вашата земја

Студија во Украина Професионални услуги. Услови за прием во украинскиот универзитети
Избрана проверат

StudyinUkraine.Pro

Услови за прием во Украина

работи во Во светот

Украински прием центар лого
Избрана проверат

Украина прием Центар

Услови за прием во Украина

работи во Во светот

484

универзитети

267

консултанти

46000+

студентите

интересни статии

Корисни информации за меѓународни студенти

Врвни универзитети на Украина 2018

Рангирање на универзитети во Украина за странски студенти 2018. Ние знаеме за проблемот на изборот Универзитетот за образование во странство. Денес ви го претставуваме Топ 10 универзитети во Украина да учат. Пред неколку дена, направивме пласман на медицински универзитети во Украина. Значи ова рангирање ќе бидат без медицинска. идните лекари, следете линкот горе. други иднина…

Како да се најде најдобрите медицински универзитет во Украина за студирање медицина? AbroStudy.com знае одговорот. Тука е нашиот пласман на медицински универзитети во Украина. Студира медицина во Украина! Ние сме сигурни дека ова рангирање ќе им помогне на странските студенти да се избере најдобрата опција за да студира медицина во Украина. MBBS курсеви во Украина се многу привлечни затоа што тие имаат школарина…

студентите Осврти

добра работа! лесно, брзо и корисно.
Јас направив апликација, доби прием и веќе заврши мојата прва година на образование во Универзитетот во Рединг.
благодарение

Филип Scandinawi

Ќе бидам искрен.
Јас не знам за AbroStudy. Јас никогаш не го користи. Но, знам дека на основачот, Пред неколку години, тој ми помогна со моето прием.
Во таа година бев scamed од еден образовен агент и Виталиј ми помогна да добијам моите пари назад и да се направи прием.
Навистина убаво лице, па јас сум сигурен дека AbroStudy е доверлив и голем проект.

Комитетот Hambeleleni Amono

Научив за AbroStudy.com веќе по мојот прием. Во меѓувреме се сретнав Виталиј, пред основачот на AbroStudy неколку години.
Тој ми помогна со мојот прием во Украина. Тој беше многу љубезен и професионален консултант образование. Бев многу среќен кога се дозна дека тој направи услуга како што.
Знам, дека тоа ќе биде многу userful за многу студенти од целиот свет. Овој човек секогаш се грижат за луѓето.

Adeorinoyer Raheemat Olatanwa

Добив прием одлични медицински универзитет во европска земја без никакви проблеми.
Ви благодариме AbroStudy, тоа е лесно и безбедно.

Vineetha Velishala

Последни вести

Доверени од страна на многу

Министерството за образование и наука на Украина
Медицински Советот на Индија
Европскиот совет
Европската асоцијација на универзитети
Здружението на меѓународни студенти
Меѓународната асоцијација на универзитети
Асоцијацијата на американски универзитети
SQL барања:175. генерација време:0.274 sec. потрошувачка на меморија:14.88 MB